Společnost ZTE sice nemá zrovna nejlepší období, ale i tak se snaží držet zuby nehty. Vyrukovala s konceptem telefonu ZTE Axon S, který má skutečně unikátní design díky boční pop-up kameře a jeho parametry, alespoň co se foto výbavy týče, vypadají taky dobře.

Pojďme se tedy podívat na zmiňovanou výsuvnou kameru. Ta se, na rozdíl od dosud používaných pop-up kamer, nevysunuje směrem nahoru nad displej, ale na jeho bok a po vysunutí mírně rozšíří obrazovku. Displej je tak naprosto bez jakéhokoli výřezu nebo díry a jeho užitná plocha se maximalizuje. Společnost  tvrdí, že ZTE Axon S má 95% poměr obrazovky vůči tělu.

Tlačítka pro ovládání hlasitosti a pro zapnutí/vypnutí telefonu jsou uložena na výsuvné části. Snímač otisků je integrován do displeje. A zadní panel? Ten je naprosto čistý a bez modulu hlavního fotoaparátu. Veškerá foto výbava je tedy uložena v boční výsuvné části. Primární snímač by měl mít rozlišení 48 MPix, sekundární 19 MPix a poslední snímač by měl mít pětinásobný optický zoom.

Kromě konceptu ZTE Axon S je na síti k vidění i koncept Axon V, který má také boční kameru. Ta je ovšem koncipována poněkud jinak. Není vysunovací a obsahuje 3D snímač. Hlavní fotoaparát je klasicky uložen na zádech přístroje, je duální a modul je orientován vertikálně. Oba telefony vypadají skutečně zajímavě, ale je otázkou, zda se z konceptu stane i finální produkt, který se objeví na trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.