Společnost Oppo oficiálně uvolnila novou verzi nadstavby ColorOS 6. Interní testování této nadstavby běželo už od listopadu/novembra loňského roku a na základě zpětné vazby testerů byl systém postupně optimalizován a odladěn do finální podoby.

ColorOS 6 má nový vzhled „Borderless Design“, který je lehký s elegantními barvami. Nové je i ústřední logo nadstavby. Vychází z kaligrafie a odkazuje na uspořádání slov a linií. Nová verze je oproti té předcházející podstatně jednodušší a modernější a je šita na míru telefonům s Full-screen designem.

Najdeme zde také některé nové funkce jako je například TouchBoost pro lepší dotykové ovládání s rychlou a přesnější odezvou. Přidán byl i hlasový asistent Breeno nebo funkce Remote Guardian pro záznam sportovních aktivit v reálném čase. První telefon, který dostane ColorOS 6 bude Oppo Reno. Ten bude uveden 10. dubna/apríla. Aktualizace bude distribuována postupně v několika dávkách a měly by se jí dočkat i telefony Oppo R15, Find X, R17, R17 Pro, R11, R11s, R11s Plus, R11 Plus, A7x a A3. Distribuce bude trvat zhruba půl roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.