Dnešní čínská představovačka Redmi nám přinesla nejen nejlevnější firemní kousek současné generace Redmi 7 (jak jsme dnes psali ZDE), ale hlavně i netrpělivě očekávaný Redmi Note 7 Pro. Ten se nakonec navzdory některým zprávám a předpokladům v podstatě neliší od dříve vydané indické verze a pro našince stále nepodporuje kompletní LTE pásma pro naše podmínky. Takže stále musíme držet palce a čekat na globální verzi.

Redmi Note 7 Pro tak nedostane nano-hydrofobní vrstvu P2i, která tak zůstane vymožeností pouze základního Redmi 7 (UPDATE : Odvolávám co jsem odvolal, podle jednoho z popisů na stránkách MI by vrstvu P2i nakonec měl mít také). Čínská verze pak bude dostupná pouze v 6 GB + 128 GB paměťové kombinaci a na výběr budou zájemci mít ze tří barevných variant – modré, černé a fialovo-červené. Zbytek specifikací je identický s indickou verzí, takže opět se setkáme se Snapdragonem 675, 6,3-palcovém FullHD+ displeji s kapkovitým vykousnutím, 4000 mAh kapacitě baterie a hlavně novém 48 Mpix zadním foto-senzoru Sony IMX586. Zajímavostí je i přítomnost 18W nabíječky v balení, Indové dostali pouze 10W.

Podle slov šéfa Redmi Lu Weibinga mají dostatečné zásoby pro uspokojení poptávky po modelu hned od začátku prodejů a cena byla stanovena na 1599 juanů (tedy asi 238 dolarů), což opět zcela odpovídá indické verzi. Pan Weibing si ještě neodpustil mírně bombastické prohlášení, když se vyjádřil, že fotoaparát Redmi Note 7 Pro podává výkon zcela na úrovni výrazně dražšího Honor V20. No jsme na realitu zvědavi a mentálně popoháníme globální verzi k rychlejší existenci.