Své P série vydávají společnosti Huawei a Motorola. Huawei a jeho „péčka“ zatím v konkurenčním souboji vyhrávají, ale i loňská řada P30 společnosti Motorola měla docela slušný ohlas. Takže fandové se už těší na letošní řadu P40. Podle spekulací ze začátku roku by měla být osazena procesorem Snapdragon 675. Ovšem podle Geekbench by tomu mohlo být i jinak. V testovacím výpisu je totiž k vidění telefon Motorola One Vision, který pohání čipset z dílen Samsungu.

Motorola One Vision je sice jen jakési kódové označení a není potvrzeno, že by to mohl být přístroj letošní řady P40. Je ale zřejmé, že byl testován s procesorem Exynos 9610, který doplnilo 6 GB RAM paměti. Další zřejmou věcí je to, že podle názvu bude telefon zařazen do programu Android One a poběží na systému Android Pie.

V single-core testu nasbíral Motorola One Vision 1599 bodů a ve více jádrovém testu pak 5328 bodů. Další podrobnosti o tomto telefonu z Geekbench výpisu vyčíst nelze. Tipaři ovšem odhadují, že jde skutečně o telefon Motorola P40. Renderované obrázky telefonu se objevily už koncem loňského roku stejně jako spekulace o jeho parametrech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.