Bitva mezi špičkovými telefony je často bratrovražedná záležitost a i na čínském trhu se mezi Xiaomi a Huawei často jiskří. Rivalové si nikdy neodpustí do konkurence rýpnout pomocí sociálních sítí a dnešek tak není žádnou výjimkou. Se svojí troškou do mlýna přispěchal na sociální síti Weibo sám šéf Xiaomi Lin Bin, který sdíleným obrázkem hodlal definitivně vyřešit otázka, zda je výkonnější Xiaomi Mi 9 nebo Huawei Mate 20 Pro.

Při obřích představovacích akcích totiž často prodejci zdůrazňují dosažené výsledky v populárních benchmarcích (většinou se jedná o Antutu), které byly dosaženy pomocí testovacích modelů a zhusta se tak liší od reálných čísel. Na zmíněném obrázku ale vidíme přímo „domácí“ testování v Antutu jednoho z uživatelů a nutno dodat, že Xiaomi Mi 9 vybavené Snapdragonem 855 si se 366.769 body vedlo výrazně lépe než Huawei Mate 20 Pro zastoupený Kirinem 980 a 303.612 body. Takže se není možné příliš divit, že Lin Bin tento obrázek s radostí sdílel.

Na druhou stranu však hrubý výkon samotného hardwaru není vše a Huawei Mate 20 Pro má určitě mnohem více oblastí, kde zase bude jeho dominance výraznější. Ať už hovoříme o fotografickém porovnání v DxOMarku a spoustě dalších maličkostí. A vítězství na výkonnostním poli ještě zdaleka neznamená „lepší“ telefon, protože na toto téma se nakonec vždy vyjádří zákazník svojí kupní silou.