Loňský model Xiaomi Pocophone F1 byl a vlastně stále ještě je hitem. Za jeho popularitou stojí především skvělý poměr cena/výkon. Na jeho úspěch by měl letos navázat Pocophone F2, který už byl k vidění v testech Geekbench. Zatím však není jasné, kdy by mohl být představen a je docela možné, že ještě před ním se objeví další Poco telefon, konkrétně Pocophone F1 Lite.

Ten by měl mít sice nižší výbavu, ale cena by měla být opět velmi přátelská. Důkazem, že se Pocophone F1 Lite možná chystá je výpis z Geekbench, který odhalil i některé z parametrů tohoto přístroje. Testované zařízení nese název Xiaomi Poco F1 Lite, pohání jej procesor Snapdragon 660 se 4 GB RAM s operačním systémem Android Pie.

V single-core testu nasbíral telefon 1341 bodů a ve více jádrovém testu pak 4830 bodů. Výsledky to jsou poměrně nízké ve srovnání s jinými přístroji s čipsetem Snapdragon 660, jako je například Nokia 7 Plus. Dalo by se říci, že se spíš blíží skóre telefonů se Snapdragonem 636.

K těmto výsledkům ještě dodejme, že se už kdysi v Geekbench objevil telefon s označením Xiaomi Uranus s velmi podobným skóre a mnozí se domnívají, že i tehdy šlo o Pocophone F1 Lite. Každopádně je nutno brát tyto výstup z testů s rezervou, protože to není poprvé, co se byl testován nějaký neznámý Xiaomi telefon, který se nakonec neprodával. Pokud však Poco F1 Lite skutečně existuje, je pravděpodobné, že o něm zanedlouho ještě uslyšíme.