Ohebné telefony jsou momentálně tím nejžhavějším trendem mobilního světa a na nedávném veletrhu MWC 2019 jsme se dočkali oficiálního představení dvou největších zástupců této kategorie, Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Tedy dočkali jsme se bombastických prezentací a možnosti vidět telefon za sklem, protože evidentně reálná dostupnost těchto modelů (a v podstatě i prototypů) je dost citlivé téma. Takže to asi ještě nějakou dobu potrvá, než je budete moci koupit. Aspoň můžete ještě chvíli spořit, protože půjde o skutečně závratně drahý špás.

Tedy pokud si nepočkáte na ohebný telefon od Xiaomi, na kterém se také s plným úsilí v Číně pracuje a už jsme měli možnost vidět i video s pracujícím prototypem. Prozatimní označení tohoto kousku je Xiaomi Mi Flex, ale samozřejmě není jisté, zda se jedná o finální jméno. Zasvěcené čínské zdroje se dnes vytasily s opravdu velmi potěšujícími zprávami ohledně právě tohoto telefonu, protože se podle nich dočkáme Mi Flex už ve druhé polovině letošního roku (spíše bych se přikláněl k jeho konci) s cenou „jen“ 999 dolarů. Úvozovky jsou na místě, ale je nutné si uvědomit, že konkurence bude zhruba dvojnásobně drahá.

Pokud se vše potvrdí, tak bude mít Xiaomi další eso v rukávu a hodí konkurenci rukavici. Co se týče výbavy telefonu samotného, tak není jisté v podstatě nic, ale očekává se Snapdragon 855 a minimálně 8 GB RAM. Podle slov vývojářů se dočká také zásadních designových změn i firemní systémové prostředí MIUI, aby šlo plně využít možnosti ohebného displeje. Tak držme palce, tisíc dolarů sice také nezní extra dostupně, ale hovoříme přece jen ještě o nedávno sci-fi konceptu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.