Společnost Huawei nemá ve Spojených státech a nejen tam zrovna na růžích ustláno. Vzájemná nevraživost eskalovala loni, kdy dokonce hrozilo, že společnost dostane v Americe definitivní stopku. Drama pokračuje i letos a společnost oznámila, že začátkem tohoto měsíce podala žalobu na vládu USA. Je tedy zřejmé, že v dané situaci musí být připravena na nejhorší a tím by mohl být zákaz používání amerických produktů a technologií.

V souvislosti s tím společnost potvrdila, že vyvinula vlastní operační systém pro případ, že by dostala zákaz používat systémy Android a Windows. Na systému pracuje údajně už od roku 2012 a původně měl být jen jakousi pojistkou pro případ, že by Google odmítl nabízet licenci na Android třetím stranám.

Napětí mezi Huawei a vládou USA vývoj systému urychlilo. Ředitel Huawei Consumer Group, Richard Yu v rozhovoru pro Die Welt potvrdil, že i nadále budou využívat jak systém Android, tak i Windows. Vlastní proprietární systém by začali používat jen v případě krajní nouze. Zákazníci Huawei jsou na systémy Android a Windows zvyklí a navíc v případě nasazení vlastního operačního systému by uživatelé mimo Čínu přišli o možnost využívat aplikace Google, a to by s sebou neslo i pokles prodejů na globálních trzích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.