Díky nárůstů úhlopříček mobilních telefonů a všudypřítomnému internetu v poslední době lehce zapadly samostatné GPS navigace, které ale mají i své nesporné výhody. Zaprvé nejsou závislé na internetovém připojení jako většina mobilních navigačních systémů a také se nestarají o rychlé vybíjení baterie. Dnes pro vás máme akci na e-shopu Gearbest, kde je v bleskových prodejích v nabídce zajímavá GPS navigace Alfawise za velmi rozumnou cenu.

Tento model GPS navigace značky Alfawise může nabídnout velký 7-palcový dotykový LCD displej, na kterém je toho vidět opravdu hodně a velmi přesnou navigaci pomocí GPS L1 satelitů. Mapové podklady jsou předinstalovány pro celou Evropu (tedy pokud nepreferujete jiný kontinent) a celý přístroj běží na otevřeném systému Windows CE.NET 6.0. K dispozici je 256 MB RAM a 8 GB vnitřní paměti, takže je místo i na nějaké další vymoženosti. Podporováno je totiž i přehrávání hudby, videa nebo FM rádio. Výrobci slibují updaty map dvakrát do roka a možnost doživotního stažení těchto podkladů.

V bleskových prodejích e-shopu Gearbest je pak GPS navigace Alfawise k mání jen za 48.99 dolarů, což je v přepočtu skoro přesně tisíc korun a nejde tedy o nijak extrémní investici. Takže pokud chcete mít pro své auto navigační jistotu za rozumnou cenu, tak bych tomuto kousku věnoval určitě pozornost.