Jestliže je Xiaomi schopno nabídnout na trh produkty s vysokou kvalitou a konkurenceschopnou cenou, je to díky zapojení různých obchodních strategií. A pokud se podíváte na MIUI, jednou z takových obchodních strategií je zahrnutí reklamy. Jak již dříve uvedla společnost „reklama byla a bude i nadále nedílnou součástí našich internetových služeb“. Takové prohlášení učinil na Weibo produktový ředitel Xiaomi a generální ředitel MIUI Experience.

Produktový ředitel Xiaomi tak reagoval na stížnosti, co se týče reklam v MIUI. Učinil tak v postu na čínské sociální síti Weibo a požádal komunitu, aby vyjádřila své názory na problémy MIUI a na to, co by chtěli vidět jako inovaci tohoto OS. V reakci na jeho příspěvek se zvedla vlna reakcí, stěžujících si na nadměrné množství reklam v MIUI. Jeho odpověď byla naštěstí pozitivnější, než by se dalo očekávat. Produktový ředitel totiž uživatelům sdělil, že se zaměří na nápravu tohoto aspektu, ale nějakou dobu jim to bude trvat.

Miui reklamy

A ono je to dvojsečné. Xiaomi omezí reklamu v MIUI, což může vést k nárůstu cen jejich smartphonů, jak již v uplynulých dnech naznačil generální ředitel Xiaomi Lei Jun. A co si vy myslíte o reklamách v MIUIOS? Je jich moc? Měly by se omezit i za cenu dražších telefonů? Dejte nám vědět v komentářích níže.