Společnost Huawei patří k společnostem, které hodně investují do inovací a nebojí se je realizovat. Má podáno mnoho patentů a mezi jeden z nich patří i patent na telefon se sekundárním displejem. A vzhledem k tomu, že se na síti objevily i renderované obrázky tohoto telefonu, mnozí tipaři se domnívají, že by mohlo jít o telefon Huawei Mate 30.

Huawei patent podala loni v listopadu/novembri k Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví a také k Světové organizaci duševního vlastnictví. V nákresu je zobrazen telefon se sekundárním displejem, který je malý a je uložen na zadním panelu pod horizontálním modulem fotoaparátu.

Z tohoto nákresu zřejmě vycházeli i designéři LetsGoDigital, kteří vytvořili rendery Huawei Mate 30. Podle obrázků si tedy můžeme udělat lepší představu o zadním panelu telefonu. Na renderech modul trojitého fotoaparátu poměrně výrazně vystupuje nad zadní panel. Displej pod ním by mohl sloužit jako hledáček fotoaparátu, nebo také pro pořizování selfie. Není vyloučeno, že bude zobrazovat základní informace, jako je datum, čas a aktuální počasí.

Nad čelním panelem Huawei Mate 30 je velmi malý výřez, ve kterém by mohl být uložen ToF snímač pro 3D skenování obličeje a následné odemknutí přístroje. Rámečky i brada jsou velmi subtilní a na spodní hraně dokonce nechybí ani 3,5 mm audio jack. Samozřejmě jde jen o patent a rendery a také zatím není jisté, zda telefon bude masově vyráběn. Ostatně společnost se momentálně připravuje na představovačku řady Huawei P30. Uvidíme tedy, co přinese budoucnost.