Navzdory tomu, že 3,5 mm audio jack byl jedním z klíčových aspektů u OnePlus smartphonů (a důležitý faktor pro mnohé zákazníky), OnePlus se rozhodl následovat populární trend jeho vynecháním u OnePlus 6T. Podle společnosti umožnilo odstranění portu zvětšit kapacitu baterie a taktéž to bylo nutné kvůli implementaci čtečky otisků prstů v displeji. Ponechme stranou, zda je druhý argument pravdivý, zvláště poté, co Samsung Galaxy S10 přišel se stejnou čtečkou a i s 3,5 mm audio jackem.

OnePlus Bullets Wireless

Aktuální vlajková loď společnosti však byla dobrým motivem k podpoře OnePlus Bullets Wireless – jejích prvních bezdrátových sluchátek. Tento konkrétní produkt získal mnoho pozitivních recenzí a je vybaven funkcemi, jako je rychlé nabíjení přes USB Typ-C a podpora Google Assistant. Generální ředitel OnePlus, Pete Lau, využil svého oficiálního účtu na sociální síti Weibo, aby vyjádřil svůj názor na 3,5 mm audio jack. Podle něj odstranění tohoto staršího portu pomůže urychlit vývoj bezdrátové technologie u sluchátek. A s každou další generací bude technologie dále zlepšována, dokud se nestane standardem v průmyslu. Dodal, že i když jsou OnePlus Bullets Wireless považována za dobrá sluchátka, v budoucnu mohou být daleko lepší. Pete Lau pak uzavřel svůj příspěvek s požadavkem na návrhy na vylepšení sluchátek.

V současné době nemáme nic potvrzeno, ale nebylo by překvapením vidět chystaný OnePlus 7, jak bude oznámen společně s druhou generací OnePlus Bullets Wireless. Pokud tomu tak opravdu bude, dá se očekávat, že se dočkáme vylepšením oproti loňské edici, což je v podstatě to, co si Lau slibuje s absencí 3,5 mm audio jacku. A dalo by se předpokládat, že bude zahrnuta i nová aptX Adaptive Audio pro bezdrátová zvuková zařízení od společnosti Qualcomm, která byla představena v loňském roce.

aptX Adaptive Audio

Tato technologie přináší nižší bitové rychlosti na minimálních i maximálních úrovních (ve srovnání se současným datovým tokem pro aptX a aptX HD), ale při zachování stejné kvality. Také umí adaptivně detekovat zdroj zvuku a automaticky jej upravit pro nejlepší zážitek. Pokud tedy sledujete film např. z Netflixu, nová technologie bude schopna rozpoznat, že se jedná o film a odpovídajícím způsobem upraví zvuk.

A jaký je váš názor na 3,5 mm audio jack? Jedná se o něco, co bude již brzy zapomenuto nebo je pro vás naprosto nepostradatelnou součástí vašeho telefonu? Dejte nám vědět v komentářích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.