Nokia 9 PureView je dlouho očekávanou vlajkovou lodí společnosti a svou premiéru odehrála na letošním MWC. Co je asi největším tahákem tohoto telefonu je poměrně unikátní penta fotoaparát. Ten tvoří pět 12 MPix snímačů se světelností f/1.8.

Je jasné, že tato zajímavůstka nedala mnohým spát a chtěli se zblízka podívat na vnitřnosti Nokia 9 PureView. První rozborka telefonu je tedy zde, a to rovnou ve videu. Na YouTube ho zavěsila skupina PBK Reviews a my tak můžeme vidět demontáž přístroje krok za krokem.

Po odstranění zadního krytu se objeví systém bezdrátového nabíjení, který je nutno velmi opatrně odstranit pro získání přístupu k základové desce. Na té jsou uloženy všechny kamerové snímače. Tři jsou uloženy vertikálně a další dva po jejich stranách.

Po vyjmutí baterie se dostaneme k parní komoře, která zajišťuje lepší odvod tepla. Snímač otisků je umístěn pod displejem a podle všeho jeho vyjmutí, aniž by došlo k poškození, není jednoduché. Pokud bychom měli rozborku Nokia 9 PureView shrnout, není to zas až tak složité, ale vyžaduje to jisté zkušenosti a hromadu trpělivosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.