Člověk by si skoro myslel, že pokud jste tvůrci nejlépe fotících telefonů na trhu, tak nemáte zapotřebí se uchylovat k podvratné činnosti a vydávat profesionální snímky pořízené super drahými DSLR kamerami  jako výtvory vašich modelů. Navíc když už jste byli s podobnými praktikami chyceni při činu během propagace například Huawei P20 nebo  naposled v srpnu s Huawei Nova 3. Ale některým asi opravdu není ani rady, ani pomoci, takže se před vydáním Huawei P30 Pro situace prostě opakuje…

Na oficiálním účtu Huawei na čínské sociální síti Weibo se totiž jako údajná fotografie pořízená právě chystaným super modelem Huawei P30 Pro objevil i krásný snímek erupce vulkánu. Problém je v tom, že se jedná o volně dostupný snímek z internetu od Getty Images a identifikace malého podvodu je tak opravdu rychlá a triviální. Firma se samozřejmě bleskurychle pokusila minimalizovat škody vyjádřením, že se jedná pouze o ilustrační snímek, ale tomu asi málokdo věří.

Huawei P30 Pro navíc podobné pofidérní praktiky určitě nebude potřebovat, protože asi jen málokdo očekává, že nepřevezme trůn mobilní fotografie po svém předchůdci P20 Pro . Výbava k tomu bude opravdu nekompromisní, čtveřice zadních foto-senzorů včetně jednoho periskopického s podporou 7x zoomu.  Žebříček DxOMark už se na nový Huawei určitě jen třese, protože by to trochu nové krve chtělo.