Po dnešním oznámení úspěchu výrobce Huawei tady máme další zprávu od jejich subznačky. Společnost HONOR oznámila deset milionů prodaných kusů svého úspěšného modelu HONOR 8X. Model HONOR 8X měl světovou premiéru v říjnu loňského roku, a to v Praze na Pražském hradě. Chytrý telefon je vybavený špičkovou konfigurací, která zahrnuje 6,5″ bezrámečkový displej s výřezem. Samotný displej je v 91% poměru k tělu telefonu, takže místem se tady opravdu neplýtvá. Díky certifikaci TÜV Rheinland je HONOR 8X prvním chytrým telefonem, který prokazatelně nezatěžuje oči ani při delším prohlížení.

Zadní strana telefonu je osazena duálním fotoaparátem 20 Mpx + 2 Mpx, na přední straně najdeme rovněž pokročilý 16Mpx fotoaparát.

Honor 8X

Oba fotoaparáty jsou vybaveny umělou inteligencí pro lepší výslednou kvalitu snímku.HONOR 8X pohání osmijádrový procesor Kirin 710. Svojí 128GB pamětí, kterou je pomocí SD karty možné rozšířit až na 400 GB, proaktivně reaguje na rostoucí potřeby dnešního uživatele. Zabudovaná inteligentní technologie navíc šetří spotřebu energie i opotřebení jeho 3750mAh baterie, která s přehledem vydrží den aktivního používání.

Na začátku března dostal model 8X nové ceny, a to pro obě varianty: 4+64 GB (6790 Kč) i 4+128 GB (7490 Kč) i všechna barevná provedení (Black, Blue, Red).