Na 18. březen máme od osamostatněného Redmi už v kalendářích zakroužkované oficiální představení vylepšeného Redmi Note 7 Pro na domácí čínské půdě, dokonce ještě vylepšené o nějaké ty vychytávky. Ale dnes jsme se od šéfa značky Lu Weibinga dočkali potvrzení, že se na této představovačce předvede i nejlevnější varianta telefonu, tedy Xiaomi Redmi 7. A podle všeho půjde opravdu o extrémně dostupný kousek se vším všudy.

K dispozici už máme i propagační plakátek, takže je jasné, že po designové stránce se Redmi 7 od Note 7 lišit v podstatě nebude a troufám si říct, že na první pohled budou telefony dokonce zcela identické. Uvnitř však samozřejmě k posunu dojde a podle většiny analytiků by mělo Redmi 7 dostat 6,26-palcový 19:9 displej s kapkovitým vykousnutím, ale pouze rozlišením 1520×720 pixelů, octa-core procesor s jádry na 1.8 GHz (nejspíše Snapdragon 636), 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti (i když možná budou i jiné verze), 8 Mpix selfie kamerka, duální zadní 12 Mpix + 8 Mpix fotoaparát a 4000 mAh baterie.

Lu Weibing již dříve potvrdil pro Xiaomi Redmi 7 i 3.5mm sluchátkový jack a IR čidlo, ale vzhledem k obří podobnosti s Note 7 se nejedná o žádné velké překvapení. Solidní by měla být i cena, která se odhaduje v rozmezí 700 až 800 juanů (tedy zhruba 104 až 119 dolarů). O globální dostupnosti opět ani zmínka, ale dá se očekávat, že jak Redmi 7 Note Pro tak Redmi 7 půjdou i na mezinárodní trh opět současně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.