Miniaturizace moderních technologií je neoddiskutovatelný fakt a zastarávání některých klasických věcí na mobilních telefonech je tak neodvratné. Pomalu se v posledních měsících loučíme třeba s analogovým 3.5 mm audio jackem a do budoucna ho asi budou následovat i další. Jeden z posledních zachovaných analogových mohykánu je SIM karta, i když výrobcům už pomalu nestačí zmenšení na micro/nano a v plánu je tak časem přechod na eSIM. To však bude ještě chvíli trvat.

Dalším vymírajícím dinosaurem je i slot na microSD karty, protože ještě nedávno byly k nalezení i špičkové modely s dual SIM + samostatným microSD slotem, které časem přepustily místo hybridním SIM slotům. I ty už však dnes nejsou v kurzu, když většina velkých jmen raději vypouští možnost paměťového rozšíření úplně. Naštěstí však existují i snahy o nápravu situace, což jsme měli možnost vidět na veletrhu MWC 2019 díky prezentaci firmy IDEMIA s projektem FuZion.

FuZion totiž umně kombinuje SIM kartu s microSD kartou do jednoho celku, za což by jim určitě spousta uživatelů líbala ruce. První demonstrace tohoto projektu se datují zpátky do roku 2017, ale až letos společnost potvrdila, že je připravena k masové výrobě a nasazení tohoto produktu. na MWC byla k vidění funkční 128 GB karta s podporou sítě Vodafone vložená v Samsungu Note 9, takže můžeme jen doufat v brzké nasazení do praxe a spolupráci s velkými jmény. Jak by se vám něco podobného zamlouvalo ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.