Na cestě konečně máme jeden zásadní update nadstavby MIUI od Xiaomi, tedy alespoň pro majitele posledních několika modelů vybavených 48 Mpix fotoaparáty, jako jsou Redmi Note 7 / Pro, Xiaomi Mi 9 nebo Mi 9 SE. Protože MIUI 10 Global Beta 9.3.7 by měla být softwarovým updatem systému, který jim umožní tento fotoaparát využít naplno (a naplno také využít vnitřní paměť telefonu).

Hlavní změnou by totiž měla být možnost pořizovat snímky opravdu v plném 48 Mpix rozlišení, protože doposud, jak jistě víte, byly reálně 12 Mpix. Otázkou zůstává zda to reálně pomůže kvalitě fotografií, nebo zda půjde jen o další lehce marketingový trik, ale alespoň budou mít uživatele na výběr a možnost vše pořádně otestovat. Na výsledky jsme velmi zvědavi, protože teoreticky by mohlo jít o poměrně zásadní změnu, která by mohlo přidat body již tak velmi populárním telefonům.

Zmíněný update MIUI 10 Global Beta 9.3.7 přinese samozřejmě také další záplaty, jako je aktuální bezpečnostní Android patch pro širokou škálu telefonů značky Xiaomi. Ale hlavní hvězdou večera bezpochyby zůstane právě možnost pořizování 48 Mpix snímečků. A pro všechny uživatele, kteří jsou součástí Beta programu by měla v rozmezí několika hodin být k dispozici ke stažení pomocí OTA.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.