Koncem minulého měsíce začaly padat první zmínky o připravovaném telefonu Honor Magic 2 3D, který je nyní už oficiální na čínském trhu. Jde o speciální verzi původního Magic 2, která má světelný 3D senzor pro rozpoznávání obličeje a následné odemknutí přístroje. Další parametry, snad kromě větších pamětí, jsou shodné jako u původního Magic 2.

Začněme tedy letošní inovací, kterou je 3D senzor na čelním panelu. Ten nahradil jednu z dvojice kamerek, přesněji tu, která měla 2 MPix. 3D senzor pracuje na bázi strukturovaného světla a díky tomu může telefon odemknout i za úplné tmy. Senzor je schopen skenovat až 10000 bodů najednou.

Jak již bylo zmíněno, narostla také kapacita pamětí. Takže u Honor Magic 2 3D najdeme 8 GB RAM a až 512 GB vnitřního úložiště. Všechny ostatní specifikace zůstávají beze změny. Jde tedy o 6,39 palcový displej s FullHD+ rozlišením, procesor Kirin 980, Android Pie, duální zadní fotoaparát se snímači 16 MPix a 24 MPix, snímač otisků v displeji a baterii s kapacitou 3500 mAh. Honor Magic 2 3D je k dispozici pouze na čínském trhu za cenu 5799 jüanů (864 dolary).