Špičkové modely od Xiaomi jsou standardně vybaveny NFC čipem a pro mnoho fanoušků je tak velmi překvapivé a rozčilující, že se tato výbava vyhýbá populárním kusům jako je Redmi Note 7. Vylepšená verze Xiaomi Redmi Note 7 Pro už se také předvedla v Indii a na 18. březen je naplánováno její vypuštění na domácí čínský trh. A fanouškům na chvíli svitla naděje, protože prý přijdou i lehké pozitivní změny. Naděje však netrvala dlouho, protože šéf Redmi Lu Weibing se jasně vyjádřil, že pokud lidé chtějí NFC, mají si koupit Xiaomi Mi 9 SE nebo chytrý náramek Mi Band…

Fanoušci Redmi Note 7 Pro však nepřijdou zcela zkrátka, protože se už na světlo dostala první překvapivá změna u čínské varianty, proti které asi nikdo protestovat nebude. Telefon totiž dostane speciální hydrofobní nano-vrstvu P2i, která sice nezaručí plnou voděodolnost nebo prachu-odolnost podle IPxx certifikace, ale znamená to odolnost proti náhodnému polití, kapkám a podobně. Samozřejmě jde také o výbornou ochranu před otravnými šmouhami a otisky.

Redmi Note 7 Pro také samozřejmě nabídne již dříve ohlášené vymoženosti jako je nový procesor Snapdragon 675, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, 4000 mAh kapacitu baterie a nový 48 Mpix senzor hlavního fotoaparátu Sony IMX586 namísto Samsungu GM1. To vše za stále velmi nízkou cenu a my tak můžeme jen doufat, že globální mezinárodní verze telefonu bude založena právě na lepší čínské variantě. A že samozřejmě dorazí někdy v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.