Na konci února/februára si telefon Xiaomi Redmi Note 7 Pro odehrál svou premiéru v Indii a jeho představovačka v Číně je připravena na 18. března/marca. Parametry tedy známe a víme, že jeho hlavní fotoaparát má 48 MPix snímač Sony IMX586 s velikostí pixelů 1,6μm a technologií 4-v-1-Super Pixel.

Tato konfigurace by měla zaručit, že snímky focené v noci, nebo za špatných světelných podmínek budou jasné, ostré a s jen minimálním šumem. Zároveň by režim Super Night měl kombinovat několik expozic pro co nejlepší foto výstup a technologie Anti-shake AI by měla umožnit focení z ruky, bez nutnosti použít stativ.

Jak tedy vypadají fotky pořízené Redmi Note 7 Pro? Alespoň podle prvního vzorku, který na Weibo zveřejnil vice prezident Redmi, Lu Weibing, by měly být noční fotky skutečně kvalitní. Dodal také, že fotografická úroveň telefonu je na úrovni vlajkových lodí, které jsou podstatně dražší. Důvodem kvality telefonu a zároveň nízké ceny je prý použití procesoru Snapdragon 675 namísto SD855.

Doufejme tedy, že se po čínském uvedení Xiaomi Redmi Note 7 Pro dočkáme i globální prezentace a doufejme také, že se dočkáme i doplnění našich LTE frekvencí, které u verze pro indický a čínský trh chybí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.