O nové generaci herního telefonu od Xiaomi si už štěbetají i vrabci na střeše, ale dnes jsme se konečně přímo z oficiálních zdrojů dočkali finálního slova. Takže je jasné, že Xiaomi Black Shark 2 spatří oficiálně světlo světa už 18. března a k vidění už je dokonce i první teaser plakátek. Z něho se sice nic moc kromě výše zmíněného data nedozvíme, ale aspoň je k vidění i slogan telefonu „both stable and mad“. Tak můžeme doufat, že půjde spíše o tu stabilitu než samotné šílenství 🙂

Xiaomi Black Shark 2 se už mihnul i ve výsledcích benchmarku Geekbench vybaven výkonným Snapdragonem 855, 12 GB RAM a Androidem 9.0, přičemž dosažené výsledky byly opravdu impozantní. Ve spojitosti s procesorem Snapdragon 855 se hodí zmínit i vyjádření šéfa produkce Xiaomi, Wang Tenga, který prohlásil, že v horizontu dvou měsíců se na trhu neobjeví jediný čínský telefon vybavený právě Snapdragonem 855. To by naznačovalo prioritě Xiaomi v zásobování těmito procesory, což vzhledem k nadstandardním vztahům s Qualcommem je více než pravděpodobné.

Ochuzen nebude Xiaomi Black Shark 2 ani o další zbrusu nové technologie, konkrétně se spekuluje o novém systému vodního chlazení Liquid Cooling 3.0, stejně jako super rychlém 27W nabíjení, které známe už ze Xiaomi Mi 9, technologii DC stmívání OLED displeje, velmi tenkou „bradu“ telefonu díky technologii COF, stereo reproduktory a pravděpodobně i čtečce otisků prstů integrované přímo v displeji. Snad se Xiaomi příliš nerozmáchnou i při plánování cenové politiky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.