Ohodnoťte článek

Telefon Redmi 7 sice ještě nemá stanoveno přesné datum uvedení, ale vzhledem k tomu, že má za sebou certifikaci Tenaa, mělo by to být co nevidět. V Tenaa výpisu jsme se seznámili s jeho hlavními parametry, ale použitý procesor zatím nebyl specifikován. Certifikátoři pouze napsali, že půjde o osmi jádrový čipset s maximálním taktem 1,8 GHz.

Typ procesoru ovšem zjistili vietnamští youtubeři, kteří také natočili jakési hands on video. Video je ve vietnamštině, ale díky aplikaci AIDA64, která zobrazila parametry Redmi 7, je naprosto jasné, že použitým čipsetem je Snapdragon 632. Ten je vyroben pomocí 14nm technologie, má osm jader Kryo 250 s frekvencí 1,8 GHz a GPU Adreno 506.

V Tenaa výpisu bylo také uvedeno, že Redmi 7 bude nabízen v osmi barevných variantách, a to černé, červené, modré, růžové, bílé, zelené, fialové a šedé. Telefon má 6,26 palcový displej s kapkovitým výřezem a HD+ rozlišením, baterii s kapacitou 3900 mAh, snímač otisků na zadním panelu, duální fotoaparát se snímači 12 MPix a 8 MPix a přední 8 MPix kameru. Ve Vietnamu by měl stát zhruba 3 miliony vietnamských dongů, což je asi 129 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.