Ohodnoťte článek

Před pár dny začaly předprodeje telefonu Huawei Nova 4 v nové barevné variantě a dnes tu máme oznámení, že 14. března/marca bude oficiálně představen další přístroj řady Nova, tentokrát Huawei Nova 4e.

Zajímavé je určitě to, že tento telefon by se měl na globálním trhu prodávat jako Huawei P30 Lite. Díky tomu si můžeme udělat alespoň rámcovou představu, co můžeme od letošní řady P30 očekávat. A to i přesto, že Huawei P30 Lite bude „odlehčenou“ verzí této série.

Výrobce již potvrdil, že Huawei Nova 4e bude mít kapkovitý výřez nad displejem a 32 MPix selfie kameru. A podle výpisu z certifikačního úřadu Tenaa, kam se zas podíval P30 Lite můžeme doplnit další parametry. Displej bude mít úhlopříčku 6,15 palce s FullHD+ rozlišením.

Huawei Nova 4e, nebo chcete-li P30 Lite, bude pohánět procesor Kirin 710. Hlavní fotoaparát bude mít tři snímače 20 MPix, 16 MPix a 2 MPix. Čtečka otisků bude uložena na zadním panelu a baterie by měla mít kapacitu 3240 mAh. Proslýchá se, že v Číně by se cena telefonu měla pohybovat kole 2000 jüanů (298 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.