Většina z aspoň lehce technologicky nadanějších uživatelů si už dávno udělala z televize multimediální centrum, ať už pomocí přímo vestavěných funkcí v moderních modelech, nebo připojením nějakého toho TV boxu. Ale vyřešit veškeré ovládání pomocí klasického televizního ovladače je někdy opravdu sisyfovský úkol, protože vám stará dobrá myš a klávesnice prostě chybí. To vše řeší univerzální kousek Alfawise A8, který je navíc na Gearbestu momentálně za hubičku.

Alfawise A8 je multimediálním ovladačem, který ve vašem obýváku zastane funkci jak dálkového ovládání, tak klávesnice, myši nebo případně analogového gamepadu. Je totiž vybaven kompletní QWERTY klávesnicí, dotykovým touchpadem i speciálního klávesami právě pro Android TV. Připojení je pak bezdrátové na frekvenci 2.4 GHz a napájení zajistí dvojice AA baterií. Není také nutné nic instalovat, stačí jen zapojit receiver do USB portu a hurá na věc.

A v bleskových prodejích na e-shopu Gearbest je dnes univerzální voják Alfawise A8 k nalezení jen za 6,99 dolarů, což je vzhledem k jeho rozsáhlým možnostem skoro zadarmo. Takže pokud vám někdy schází u televize širší a pohodlnější možnosti ovládání, tak by mohl být právě pro vás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.