Před pár týdny jsme se z dílny čínského Meizu dočkali oznámení lehce revolučního modelu Meizu Zero, který měl být prvním telefon na trhu bez jakýchkoli děr nebo tlačítek. Prostě krásně jednolitá masa, která se pak díky tomu mohla pochlubit i voděodolnou certifikací IP68. Tento projekt se hned dostal na crowdfundingovou platformu Indiegogo a vše vypadalo skvěle a optimisticky. Tedy až do včerejška, kdy skončila hlavní fáze této crowdfundingové kampaně a zjistilo se, že se podařilo naplnit pouze 45 % plánované částky…

Na to dnes zareagoval poměrně překvapivě šéf Meizu Huang Zhang, který se na internetu rozhovořil k tématu v diskuzi s fanoušky značky. Podle jeho slov se u Meizu Zero jednalo pouze a akci marketingového oddělení, projekt byl vždy ve fázi počátečního vývoje a firma nikdy neměla v plánu rozjet masovou produkci tohoto modelu. To jsou poměrně silná slova, která zavání spíše zametáním stop po neúspěšné kampani a snahou vše bagatelizovat. Každopádně fanoušci promluvili, protože o tento koncept evidentně opravdu není žádný extra zájem.

Je to možná škoda, protože Meizu Zero na papíře vypadalo poměrně zajímavě s technologií zvuku mSound 2.0 v displeji, podporou eSIM virtuální karty, 5,99-palcovým AMOLED displejem s integrovanou čtečkou otisků prstů, 18W bezdrátovým nabíjením, bezdrátovým připojením USB 3.0 a spoustou dalších vymožeností. Otázkou však zůstává i to, nakolik by byl telefon reálně konkurenceschopný, protože speciální design a konstrukce by se určitě podepsal na vysoké ceně. To už ale teď není starost na pořadu dne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.