první upoutávka na nadcházející řadu telefonů Huawei upozornila na to, že se můžeme těšit na skvělé fotoaparáty. A také se spekulovalo o tom, že konkrétně Huawei P30 Pro bude mít technologii bezztrátového zoomu. To v podstatě nyní potvrdil vice prezident Huawei, Clement Wong.

Nepůjde však o identickou technologii, kterou představila na MWC 2019 společnost Oppo. Snímač s bezztrátovým zoomem sice bude periskopicky uspořádán, ale Wong tvrdí, že Huawei P30 Pro bude mít něco, co nikdo předtím neudělal. Nepopsal však přesné detaily jak bude technologie, potažmo snímač fungovat, ale očekává se, že půjde od desetinásobný zoom.

Clement Wong také na čínské síti sdílel snímek Měsíce, který byl údajně vyfocen právě Huawei P30 Pro, a to z ruky, bez použití stativu. Pokud je tomu skutečně tak, Huawei technologie, kterou nazvali Super zoom, bude rozhodně stát za to.

Snad ještě dodejme, že model P30 Pro bude mít čtyři snímače. Tři z nich budou uloženy do jednoho modulu, kdy posledním z nich bude právě senzor se Super zoomem. Čtvrtý snímač, zřejmě ToF, bude umístěn pod LED bleskem a laserovým ostřením.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.