První generace Essential Phone se rozhodně nestala kasovním trhákem jak tvůrci doufali, i když telefon sám o sobě byl v mnoha ohledech malou revolucí. Ostatně se jedná o první model s „vykousnutím“ displeje, které pak v nezasvěcených kruzích popularizoval iPhone X. A navzdory nejisté budoucnosti firmy Essential kolem jednoho z otců Androidu Dave Rubina to vypadá, že se pracuje i na Essential Phone 2.

Alespoň na to poukazuje čerstvě podaný patent WIPO (tedy Světovému úřadu na ochranu duševního vlastnictví), který odhaluje některé velmi zajímavé prvky chystaného Essential Phone 2. Pro začátek je nutné zmínit, že telefon bude opravdu s displejem přes celou obrazovku bez jediného výřezu a rušivého prvku. Toho výrobci dosáhnout pomocí integrace selfie fotoaparátu do displeje, ale nikoli ve stylu moderního „průstřelu“ ale opravdovou integrací pod displej samotný. Že by se Essential podařilo konečně tuto zásadní výzvu reálně vyřešit ?

Pokud ano, tak mají tvůrci s Essential Phone 2 našlápnuto velmi dobře. Tedy minimálně opět na revoluční design, který pak možná pro masy zpopularizuje někdo jiný. Historie se prostě ráda opakuje. Z patentu je poměrně překvapivé i to, že má telefon klasickou čtečku otisků prstů na zadním panelu, což jde proti proudu moderních vlajkových lodí. Každopádně zatím není ani oficiálně potvrzeno, že se Essential Phone vůbec dočkáme, takže se nedá ani odhadnout, zda je reálné ho vidět v roce 2019.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.