Včera se zakladatel Xiaomi, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Xiaomi Group, Lei Jun, zmínil o tom, že se Xiaomi dohodla s továrnou BYD, která nově bude produkovat Xiaomi Mi 9.

Tím chtějí nově navýšit výrobní kapacitu modelu Xiaomi Mi 9, který dosud vyráběl pouze Foxconn. Zhang Feng, viceprezident Xiaomi Supply Chain, pak dále potvrdil, že první dodávka Xiaomi Mi 9 z produkce BYD byla již oficiálně předána a to i před plánovaným termínem. V současné době se výrobní kapacita BYD dále postupně zvyšuje. Dodal, že od poloviny března/marce do konce března pak z továrny BYD dorazí velké množství Mi 9.

Xiaomi Mi 9

Lei Jun také uvedl, že pokud Xiaomi nedosáhne v prvním měsíci milionů prodaných kusů Mi 9, osobně půjde do továrny a zapojí se do výrobního procesu. Poprosil tak fanoušky jeho značky o trochu trpělivosti. Model Mi 9 totiž nezažil dobrý start z pohledu dostupnosti a hned byl vyprodaný. První oficiální prodeje trvaly jen 53 sekund a toto mnoho fanoušků Xiaomi naštvalo. Další kolo prodeje pro Mi 9 je plánováno 5. března v 10:00.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.