Na čínské sociální síti Weibo jsme se dnes dočkali první upoutávky na chystaný model Huawei Nova 4e, o kterém jsme toho v minulosti zatím neměli možnost slyšet příliš mnoho. Logickou dedukcí se ale dá odhadnout, že se bude podobně jako minulý rok jednat v podstatě jen o přeznačení domácího modelu Huawei P 30 Lite, stejně jako Nova 3e byl P20 Lite. A podle všeho se schyluje k čínskému vydání už během příštích dvou týdnů.

Hlavním lákadlem upoutávky je 32 Mpix selfie kamerka, která je přítomna buď jako moderní „průstřel“ uprostřed na centrální ose displeje, nebo jako kapkovité či jiné vykousnutí, protože snímek není zrovna průkazný. Každopádně se může jednat o první náznak a vlaštovku řady P30, protože je klidně možné, že se identického selfie fotoaparátu dočkáme i u plnokrevných modelů. A Huawei Nova 4e už se v minulých dnech prohnal certifikací TENAA, tedy alespoň podle analytiků, kteří za něj pokládají modely s označením MAR-AL00 a MAR-TL00.

Co se týče hardwarové výbavy, tak by měla Nova 4e dostat do vínku 6,15-palcový displej s FullHD+ rozlišením, procesor Kirin 710, 3240 mAh kapacitu baterie, trojitý zadní fotoaparát a klasickou čtečku otisků prstů na zádech displeje. Uvidíme, zda se Huawei Nova 4e podívá i na globální trhy, nebo zda se opravdu bude jednat jen o čínskou variantu P30 Lite. Tak již brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.