O připravovaném telefonu Meizu 16s se mluví už poměrně dlouho a informace o něm zpravidla sdílí na čínské síti sám generální ředitel společnosti, Huang Zhang. Ten začátkem roku potvrdil, že telefon bude osazen procesorem Snapdragon 855.

Následovala informace o displeji, který by měl být 6,2 palcový. Potvrzen je i NFC a snímač otisků v obrazovce. Kapacita baterie by měla mít solidních 4000 mAh. A protože pan Zhang pokračuje v sdílení dalších podrobností, můžeme se nyní dozvědět, že Meizu 16s bude mít u hlavního fotoaparátu snímač s rozlišením 48 MPix. Měl by jím být Sony IMX586 a neměla by chybět ani optická stabilizace obrazu.

Generální ředitel Meizu dále reagoval na dotazy fanoušků, kteří se ptali, zda dalšími snímači zadního fotoaparátu budou 20 MPix Sony IMX350 a 12 MPix Sony IMX380. Právě o nich se kdysi spekulovalo, ale Zhang tyto fámy vyvrátil. Tvrdí, že více snímačů přidá jen některé doplňkové funkce, ale hlavní práci obstará snímač primární. To by tedy mohlo znamenat, že Meizu 16s bude mít jen jeden objektiv.

Kromě toho také šéf Meizu sdělil, že cena přístroje bude muset být zvýšena, ale neměla by přesáhnout 3000 jüanů, což je zhruba 447 dolarů. Meizu 16s by se mohl začít prodávat v dubnu/apríli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.