Telefon Xiaomi Mi 9 přepisuje dějiny prodejů. Je o něj obrovský zájem a sehnat ho není až tak snadné. V prvním oficiálním prodeji se telefon vyprodal během několika vteřin a přestože Xiaomi tvrdila, že je na prodeje dobře připravena a sklady jsou plné, zdá se, že zájem fanoušku tak trochu podcenili.

Po prvním kole, které proběhlo 26. února/februára, byly sklady prázdné a další kolo bylo nahlášeno na 5. březen/marec. Ovšem tlak koupěchtivých uživatelů je natolik silný, že výrobce vyhlásil mimořádné prodeje Xiaomi Mi 9 na tento víkend. Ty poběží od 12 do 20 hodin.

Generální ředitel Xiaomi hlásí, že zájem o telefon je enormní a společnost dělá vše pro to, aby tuto situaci zvládla. Takže výroba běží na plné obrátky. Na to kontroval i Lei Jun, který na čínském Weibo poznamenal, že sice se vše snaží zvládnout, ale výroba stále není dostatečná.

Ještě před zahájením prodejů tvrdil Lin Bin, který údajně osobně dohlížel na to, aby bylo vyrobeno a naskladněno dostatečné množství Xiaomi Mi 9, že zásoby jsou dostatečné a do konce března/marca by mělo být dodáno více než 1 milion kusů telefonu. Zda to ovšem bude stačit je už nyní poněkud diskutabilní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.