První generace herního telefonu Xiaomi Black Shark byly velmi povedené a setkaly se s vřelým přijetím (nejen) hráčské veřejnosti. A protože vydání Xiaomi Black Shark 2 už je opravdu na spadnutí, tak se tento model dostal pod mikroskop čínských kolegů z Digital Chat station, kteří dali dohromady očekávané specifikace tohoto kousku. Na internetu se už v minulých dnech objevil i první snímek zadního panelu telefonu a šéf Black Shark pan Wu Shimin také přispěl s troškou do mlýna v nedávném rozhovoru.

Takže co čekat od Xiaomi Black Shark 2 ? Nebude toho málo. Hovoří se o OLED displej s funkcí DC stmívání, velmi tenkou „bradu“ telefonu ( menší než 5 mm) díky výrobní technologii COF, procesor Snapdragon 855 s kapalným chlazením, duální stereo reproduktory, hmatovou vibrační odezvu, čtečku otisků prstů v displeji nebo na boku telefonu, 12 GB RAM ne 27W rychlo-nabíjení. Bude to samozřejmě mnohem více, ale tohle jsou momentálně shrnuté asi ty nejzásadnější parametry.

CEO firmy Black Shark si pak ještě ve zmíněném rozhovoru nezapomněl rýpnout do konkurence, když prohlásil, že i když zbrusu nový model od IQOO (pod-značka Vivo) má parametry velmi podobné jejich Black Sharku 2, tak on nepochybuje o mnohem lepším řešení jejich přístroje. Xiaomi se asi bude jako vždy snažit bodovat cenou, protože jejich minulé herní kousky byly navzdory brutálnímu výkonů a vybavení stále poměrně levné. A oficiální představení by mělo přijít již velmi brzy, protože tvůrci určitě nehodlají nechat konkurenci moc velký časový náskok na usazení na trhu.