Společnost Xiaomi si nechala otestovat snímače otisků prstů u přístrojů Xiaomi Mi 9 a Mi 9 SE. Oba telefony mají snímač integrovaný do displeje a v obou případech jde o snímače páté generace. Jejich rychlost odemykání je srovnatelná s rychlostí klasických snímačů.

Společnost nyní oficiálně zveřejnila výsledky a je s nimi spokojena. Snímač Xiaomi Mi 9 pracuje rychlostí až 300 ms, což je o 25% vyšší rychlost než u předešlé generace senzorů. Vyšší je i míra úspěšnosti odemknutí za ostrého světla a při nízké teplotě.

Snímač, který je zabudovaný v řadě Mi 9 má vestavěný 3P objektiv a tím je zajištěno jasnější a čitelnější zobrazení otisku. Lze tím tedy předejít chybovosti při odemykání v důsledku nekvalitního skenu prstu. Společnost zároveň tvrdí, že kompletně aktualizovala algoritmus rozpoznání otisku a přidala i technologii DSP, kterou podporují jak procesor Snapdragon 855 u Xiaomi Mi 9, tak i Snapdragon 712 u Mi 9 SE.

Při testování obou snímačů bylo provedeno stonásobné po sobě jdoucí odemknutí telefonů v interiéru při normální pokojové teplotě se 100% úspěšností. Při testování ve venkovním prostředí při teplotě -1°C a za ostrého slunečního svitu přímo na displej opět proběhlo stonásobné odemknutí naprosto bez jediné chyby.