Není to tak dávno, kdy se začalo spekulovat, že v dílnách společnosti Motorola se začíná cosi připravovat, a to cosi by mohlo být dost podobné poměrně legendárnímu telefonu Razr. Tento telefon v roce 2004 boural žebříčky prodejů.

Na tuto zprávu navazovala další o patentovém podání Motoroly na skládací telefon a všichni doufali, že se letos objeví pokračovatel populárního Razru. Ovšem společnost o chystaném telefonu doposud taktně mlčela. Ale když na scénu vstoupily společnosti Samsung a Huawei se svými skládacími přístroji, potvrdil vice prezident společnosti Motorola, Dan Dery, že skládací telefon skutečně chystají.

Dery uvedl i dalších pár podrobností. Především řekl, že skládací telefon Motorola bude mít naprosto odlišný koncept než přístroje Huawei Mate X a Samsung Galaxy Fold. Pracují na skládacím telefonu už dlouho a mají připraveno hned několik verzí. Podle patentového podání by však mohlo jít o podobnou konstrukci, jakou jsme viděli u Razru.

Skládací Motorola by měla v rámci konstrukce vychytat možné problémy ochrany displeje a jeho křehkosti. Zařízení by mělo být kompaktní a menší. A kdy bychom se jej mohli dočkat? Dan Dery neuvedl přesný termín, ale potvrdil, že to bude ještě v tomto roce, nejspíše někdy v létě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.