Mezi mnoha novými softwarovými funkcemi představenými u Xiaomi Mi 9 můžeme nalézt například Game Turbo, která uvolňuje prostředky potřebné pro hry díky sofistikovanému prediktivnímu algoritmu. Velmi podobná funkce s názvem Game Booster byla začleněna do nové verze MIUI 10 Global beta 9.2.28, která bude uvolněna dnes.

Change log nehovoří příliš jasně, ale mluví o možnosti vypnutí automatického jasu, zabránění náhlé změny jasu během hry, podpory screenshotů gesty ve hře a optimalizaci výkonu. Přesné detaily ale chybí. Nezbývá nám tedy nic jiného než počkat na příchod aktualizace MIUI 10 a zkontrolovat, jak se s Game Booster změní výkon.

Dále Xiaomi oznámila příchod (prvně pro čínskou verze ROM) funkce Persistent Lockscreen, která byla hlasitě vyžadována komunitou. Funkce je doplňkem režimu Face unlock, který vám brání v zobrazení obsahu obrazovky pro odemknutí.

MIUI 10

V současné době uživatelé, kteří chtějí vidět čas nebo oznámení a aktivovali si Face unlock, musí odemknout smartphone tlačítkem a držet smartphone v poloze, která zabraňuje zachycení obličeje, aby se zabránilo okamžitému odemčení.

S funkcí Persistent Lockscreen se pak nově budou moci rozhodnout, zda se má smartphone okamžitě odemknout, nebo si zobrazit oznámení na zamčené obrazovce. Následným přejetím tahem nahoru, pak bude možné dostat se na domovskou obrazovku, tak jak je to běžné u Apple telefonů.

Očekává se, že se tato nová funkce objeví v MIUI 10 Beta ROM a následně se přesune do stable verzí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.