Od začátku letošního roku začaly přicházet nejasné zprávy o tom, že na MWC 2019 představí společnost Lenovo svůj telefon s podporou 5G, Lenovo Z6 Pro. Konference Lenovo v Barceloně sice proběhla, ale telefon představen nebyl. Došlo pouze na to, že zástupci společnosti pouze poodhalili některé z parametrů chystaného přístroje a naznačili reálný termín jeho představení.

Takže po poměrně zajímavém přístroji Lenovo Z5 Pro GT s procesorem Snapdragon 855 bychom se dalšího přírůstku, tedy Lenovo Z6 Pro, mohli dočkat v průběhu měsíce června/júna. Společnost na konferenci potvrdila, že přístroj bude podporovat 5G sítě. V tomto směru už navázali partnerství s čínským operátorem China Unicom, který bude telefon prodávat.

Souvislost s 5G má i další prvek Lenovo Z6 Pro a tím je HyperVision kamera. Mělo by jít o novou technologii pro rychlejší nahrávání a přenos videa. Zástupci Lenovo dále uvedli, že během letošního roku a s rozvojem 5G bychom se také měli dočkat výkonných fotografických snímačů, které by měly mít rozlišení až 100 MPix. Tyto snímače a technologie HyperVision by se velmi rychle mohly stát trendem. Konkrétní informace o tom, co nová technologie obnáší však uvedeny nebyly.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.