Společnost Huawei představila na MWC 2019 v Barceloně zařízení router 5G CPE Pro. To nabízí vysokorychlostní širokopásmové připojení a inteligentní funkce Dual-Link. Tento první 5G router je navržen tak, aby poskytoval silnější připojení jak mezi uživateli, tak i připojenými zařízeními. S využitím nového čipsetu Balong 5000 slouží router jako průlom v rozvoji a dostupnosti 5G éry.

Router 5G CPE Pro využívá Balong 5000, první multimodální čipovou 5G sadu na světě. Výkon čipsetu umožňuje routeru jako prvnímu zařízení využít komerční duální použití 4G i 5G sítí. To znamená, že pokud síla 5G signálu nebude dostatečná, router bude schopen využít připojení ke 4G. Nabízí také zpětnou kompatibilitu i se sítěmi 2G a 3G. Díky nové technologii Wi-FI 6 dokáže router vyvinout rychlost stahování až 4,6 GB/s v pásmu 6 GHz a až 6,5 GB/s ve spektru vysokofrekvenčního pásma mmWave.

5G CPE Pro

Díky vysoké rychlosti a nízké latenci si tak spotřebitelé budou moct užívat ultra HD videa s rozlišením 8K nebo streamování i těch graficky nejnáročnějších VR her bez sebemenších problémů.

„Cílem společnost Huawei je neustále posouvat technologie i konektivitu kupředu, jsme proto schopni učinit pokrok a vévodit 5G sektoru už v jeho raných fázích,“ říká Richard Yu, generální ředitel CBG Huawei a dodává: „Naše výzkumy a investice do 5G započaly už v roce 2009 a díky tomu jsme na tuto novou éru připraveni. Jsme odhodláni rozvíjet inteligentní ekosystém napříč všemi odvětvími.“

Společnost Huawei klade velký důraz na vysokou konektivitu a uživatelské pohodlí, 5G CPE proto jako první 5G router nabízí aplikaci Huawei HiLink. HiLink je inteligentní platforma, která umožňuje routeru připojit se k jakékoliv síti jediným kliknutím a nabízí řešení pro propojení a spolupráci mezi všemi typy inteligentních zařízení. Díky kompatibilitě s protokolem WPS již není nutné zadávat heslo při připojení se na Wi-Fi. Celý proces je tak uživatelsky mnohem příjemnější.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.