Skládací telefony společností Huawei a Samsung se staly jedněmi z hvězd letošního veletrhu MWC. Není se čemu divit. O skládacích nebo ohebných přístrojích se už mluví nějaký ten rok a vypadá to, že letos se s nimi roztrhne pytel. Ovšem každý z výrobců, kteří pracují na podobném zařízení, si zvolí svůj vlastní přístup ke konstrukci a designu. Huawei Mate X a Samsung Galaxy Fold se v tomto směru zásadně liší.

Liší se dokonce natolik, že CEO Huawei, Richard Yu tvrdí, že design Galaxy Fold je špatný. Toto tvrzení pronesl v rozhovoru pro Business Insider. Dodal také, že i v Huawei uvažovali o podobném designu, ale vytvořili několik verzí přístroje s různou konstrukcí, a tu, která byla podobná konstrukci Samsungu prý okamžitě zavrhli jako nevhodnou.

Samozřejmě v tom hraje svou roli i to, že Huawei a Samsung jsou velkými konkurenty, takže by bylo dost podezřelé, kdyby se vzájemně plácali po zádech a chválili telefony, které se staly přímými konkurenty. Alespoň tedy do chvíle, kdy se na scéně neobjeví další skládací přístroj. A podle posledních zpráv víme, že i Motorola chystá skládací telefon, který bude mít naprosto odlišnou konstrukci, než Galaxy Fold a Huawei Mate X.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.