Včera jsme se konečně dočkali dlouho očekávaného představení Redmi Note 7 Pro v Indii a mnoho fanoušků tak netrpělivě čeká na představení na dalších trzích. Prvním v pořadí  je logicky čínský domácí trh a na něm by se podle dnešních zpráv měl Note 7 Pro objevit už 18. března. Mezinárodní dostupnost by doufejme měla rychle následovat, protože indická (a možná i chystaná čínská) verze telefonu nedisponují kompletním pokrytím našich LTE pásem.

Jak asi víte, tak v podstatě jedinými změnami jsou u Note 7 Pro vylepšený procesor a senzor hlavního fotoaparátu. Tím se stane Sony IMX586 se 48 Mpix rozlišením a velikostí pixelů 1.6μm s technologií 4-v-1-Super Pixel. A v porovnání s původním senzorem Samsung GM1 bychom se měli dočkat i lepšího výkonu v horších světelných podmínkách, kde byly znatelné značné rezervy. No budeme zvědavi na první dostupné testy.

K zahození nebude ani procesor, protože Snapdragon 675 nebude žádné ořezávátko a v populárním benchmarku Antutu dosáhne zhruba 180.000 bodů. A to je v porovnání s výkonem SD660 u základní verze slušný pokrok. Pomoci by měl určitě i nová generace grafického čipu s Adreno 612 a díky 11nm výrobní technologii bude lepší i spotřeba. Šéf Redmi Lu Weibing dokonce prohlásil, že Redmi Note 7 Pro bude s klidem konkurovat výbavou telefonům v cenové hladině kolem 3000 juanů (tedy asi 447 dolarů).

A tolik stát Redmi Note 7 Pro určitě nebude, protože pokud vezmeme jako bernou minci indické ceny, tak se u 4GB/64GB verze dostaneme v přepočtu na 197 dolarů a u 6GB/128GB varianty na 239 dolarů. Tak šup šup soudruzi, čínské vydání 18. března vám samozřejmě necháme jako první, ale pak už hned obratem to mezinárodní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.