Před pár dny představená nová vlajková loď Xiaomi Mi 9 konečně přinesla zákazníkům i dlouho vyžadované bezdrátové nabíjení baterie a čínský gigant rozhodně netroškařil. Mi 9 totiž jako první telefon na trhu podporuje super rychlé 20W bezdrátové nabíjení, které je tak často rychlejší než klasické drátové nabíjení u spousty konkurenčních kousků. Za pouhých 30 minut nabíjení dosáhnete 40 % a kompletní nabití pak trvá hodinu a půl.

Podle vyjádření Xiaomi se u bleskurychlého 20W bezdrátového nabíjení používá technologie pump-charge a mobilní terminál dodá 15V/1.34A. Účinnost se během procesu nabíjení se nejdříve pohybuje kolem 98 % a ve finální fázi pak dokonce stoupne až na 97-98 %. Pro dosažení stability je k dispozici i 20mV jemná regulace technologie pump-charge. Normální zákazník to však asi příliš neregistruje a spokojí se s tím, že nabíjení je prostě po čertech rychlé a stabilní.

Bez zajímavosti není ani fakt, že 20W bezdrátové nabíjení Xiaomi Mi 9 je dokonce rychlejší než klasické u Xiaomi Mi 8 a konečně tak padá dlouholetý problém s nepoměrem rychlostí u těchto řešení. A Xiaomi si samozřejmě nemohou odpustit ani lehké srovnání s konkurencí, kdy Huawei Mate 20 Pro s 15W bezdrátovým nabíjením potřebuje 2 hodiny a 4 minuty pro plné dobití a iPhone XS Max se 7.5W verzí pak závratné 4 hodiny 17 minut. Nutno dodat, že kapacity baterií jsou rozdílné, ale i tak je nabíjecí výkon Mi 9 opravdu chvályhodný

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.