Honor Magic 2 je jedním z telefonů, u kterých nám musí být opravdu líto jejich nedostupnost na našem trhu. Svojí výbavou, funkcemi a neotřelým vysouvacím designem by se určitě zalíbil spoustě českých uživatelů. Navíc je čerstvě na cestě ještě speciální verze tohoto telefonu nazvaná Honor Magic 2 3D, která bude vybavena speciálním světelným 3D senzorem místo dvojice původních 2 Mpix k rozeznání obličeje a hloubky pole. Dojde i na nějaká další vylepšení, takže se jedná o pořádný facelift.

Hlavním tahákem však bude právě zmíněný 3D senzor využívající technologie strukturovaného světla, který je schopen sledovat a rozeznat až 10.000 záchytných bodů na obličeji a navíc zvládne pracovat údajně ve tmě. Což je obvykle kámen úrazu klasických předních kamerek u Face ID technologií. Navíc půjde o mnohem bezpečnější systém než konkurenční řešení a pomocí biometrického bezpečnostního systému tak bude možno jej využívat i pro platby Alipay, tedy čínskou mobilní platformu giganta Alibaby.

This slideshow requires JavaScript.

Další změnou k lepšímu je i lepší systém chlazení používající grafénovou technologii a také pořádně navýšené kapacity pamětí, protože telefon bude k dostání hned s 8 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Což je solidní skok od 6 GB + 256 GB maxima u standardní verze. Jinak je vše při starém, tedy procesor Kirin 980, 3500 mAh kapacita baterie se super rychlým 44W nabíjením a jiné vymoženosti. Cena sice nebude úplně lidová, ale 5800 juanů (tedy asi 870 dolarů) je v porovnání s konkurencí stále velmi velmi rozumná suma. Tak teď jen kdyby si v Honoru rozmysleli u Honor Magic 2 3D i globální verzi…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.