Popularita Redmi Note 7 se drží stále na velmi vysoké úrovni a dnešní představení skvělé verze Note 7 Pro ji určitě ještě zvýší. Ale není vše jen růžové a pozitivní, protože se telefon nepředvedl zrovna v oslnivém světlo v destrukčních testech populárního serveru JerryRigEverything. Což je lehce na pováženou, protože právě odolnost byla jedním ze základních kamenů představovačky a Note 7 se na ní dokonce přezdívalo „malý King Kong“. A i díky tomu se Xiaomi nebáli zvednout čínskou záruku na plných 18 měsíců.

Server JerryRigEverything se v destrukčních videích opravdu vyžívá a i zde se na telefonu vyřádili. A podařilo se jim poměrně jednoduše odhalit Achillovu patu telefonu, protože je ho evidentně poměrně jednoduché ohnout díky některým slabým místům v plastovém rámu. Tím je hlavně oblast mezi zapínacím tlačítkem a slotem na SIM kartu a udělat ze svého miláčka váš první ohebný telefon je dílem okamžiku. Ostatně mrkněte na celé video sami.

Poněkud lépe si vedl displej, který je krytý ochranným sklem Gorilla Glass 5 s tvrdostí 6 Mohs a v testech poškrábání potvrdil své kvality. Stejně tak si vedl i při pálení displeje zapalovačem, kdy se pixely vzpamatovaly poměrně rychle. Další výtkou je pak lepená mřížka sluchátkového reproduktoru, kterou je možno s minimem snahy nožem odstranit. Pochvalu však zaslouží příkladná ochrana čtečky otisků prstů nebo čoček fotoaparátu. Redmi Note 7 sice destrukční test nepřežil, ale je nutné mít na paměti, že se jedná o velmi levný kousek a výrobci tak prostě někde šetřit museli, v tomto případě na plastovém rámu. Že by se třeba u Redmi Note 7 Pro poučili ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.