Minulý týden jsme se dočkali oficiálního představení ohebného Samsungu Galaxy Fold a za pár dní ho hned následoval hlavní rival Huawei Mate X. A protože čínští Xiaomi už před skoro měsícem zveřejnili video, kde má jejich prezident Li Bin v rukou ohebný telefon domácí výroby, tak se tiše předpokládalo nějaké to překvapení na veletrhu MWC 2019 v Barceloně. Dočkali jsme se Xiaomi Mi Mi MIX 5G a Xiaomi Mi 9, ale po ohebném telefonu ani vidu ani slechu.

Fanoušci byli drženi v napětí až do samého konce oficiální představovačky a když se v „Apple“ stylu zahlásilo na konci ikonické „one more thing“, tak asi každý čekal právě ohebnou novinku. Chyba, dočkali jsme se jen chytré žárovky Mi LED Smart Bulb. A protože se dotazy právě na ohebný kousek množily, tak se k tématu vyjádřil i oficiální mluvčí Xiaomi Donovan Sung. Ten v podstatě prohlásil, že doba ještě nenazrála a technologie stále nejsou natolik vyladěné, aby bylo možné ohebný telefon oficiálně představit.

Na druhou stranu ani Samsung a Huawei se na veletrhu MWC 2019 moc nepředvedli, protože své ohebné skvosty prezentovali pouze k nahlédnutí v zasklených vitrínách. Což fanoušky nenaplňuje optimismem, protože reálná dostupnost se podle slov výrobců už blíží a nemožnost si telefon „osahat“ tak byla rozhodně zklamáním. Zdrženlivost Xiaomi se tak ve výsledku může ukázat jako střízlivé zhodnocení situace, protože pokud fanoušci mobilních technologií něco opravdu nesnáší, tak je to zbytečně protažená doba mezi představením telefonu a jeho reálnou dostupností na trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.