Společnost HMD Global předvedla na veletrhu v Barceloně několik nových telefonů, které pokryly celé tržní spektrum. Tedy najdeme zde vedle nejdražšího přístroje Nokia 9 PureView i ten nejlevnější, kterým bezesporu je Nokia 210. Telefon, který by se mohl hodit jako záložní, nebo by po něm mohli sáhnout nenároční uživatelé.

Nokia 210 vychází z tradice „hloupých“ tlačítkových telefonů, ale nenechme se zmást, její výbava úplně prehistorická není. Při výrobě byl kladen důraz na materiály jako je pevný polykarbonát, které odolají škrábancům a odřeninám. Telefon je totiž poměrně malý a z dlaně by mohl vypadnout velmi snadno.

Dalším prvkem, který klasické tlačítkové telefony nenabízely, je připojení k internetu v sítích GSM 900/1800. Díky prohlížeči Opera Mini se lze připojit na Facebook, nebo stahovat aplikace, vyzvánění a pozadí v Mobil Store. Nesmíme zapomenout ani na výdrž 1020 mAh baterie, kdy výrobce tvrdí, že by bez problémů měla vydržet až 20 dní v pohotovostním režimu.

Telefon Nokia 210 má 2,4 palcový QVGA displej, pod kterým je uložena fyzická klávesnice. Procesorem je MediaTek MT6260A a vše běží na operačním systému S30+. Interní paměť má kapacitu 16 MB. Najdeme zde i zadní VGA kameru, ale tady nějakou extra kvalitu foto výstupů skutečně nečekejme. Ve výbavě je i FM rádio, 3,5 mm sluchátkový jack, Dual SIM a nebo legendární hra Had. V záplavě telefonů se špičkovou výbavou působí Nokia 210 tak trochu jako zjevení, ale za cenu 35 dolarů určitě své kupce najde.