Společnost HMD Global předvedla na veletrhu v Barceloně několik nových telefonů, které pokryly celé tržní spektrum. Tedy najdeme zde vedle nejdražšího přístroje Nokia 9 PureView i ten nejlevnější, kterým bezesporu je Nokia 210. Telefon, který by se mohl hodit jako záložní, nebo by po něm mohli sáhnout nenároční uživatelé.

Nokia 210 vychází z tradice „hloupých“ tlačítkových telefonů, ale nenechme se zmást, její výbava úplně prehistorická není. Při výrobě byl kladen důraz na materiály jako je pevný polykarbonát, které odolají škrábancům a odřeninám. Telefon je totiž poměrně malý a z dlaně by mohl vypadnout velmi snadno.

Dalším prvkem, který klasické tlačítkové telefony nenabízely, je připojení k internetu v sítích GSM 900/1800. Díky prohlížeči Opera Mini se lze připojit na Facebook, nebo stahovat aplikace, vyzvánění a pozadí v Mobil Store. Nesmíme zapomenout ani na výdrž 1020 mAh baterie, kdy výrobce tvrdí, že by bez problémů měla vydržet až 20 dní v pohotovostním režimu.

Telefon Nokia 210 má 2,4 palcový QVGA displej, pod kterým je uložena fyzická klávesnice. Procesorem je MediaTek MT6260A a vše běží na operačním systému S30+. Interní paměť má kapacitu 16 MB. Najdeme zde i zadní VGA kameru, ale tady nějakou extra kvalitu foto výstupů skutečně nečekejme. Ve výbavě je i FM rádio, 3,5 mm sluchátkový jack, Dual SIM a nebo legendární hra Had. V záplavě telefonů se špičkovou výbavou působí Nokia 210 tak trochu jako zjevení, ale za cenu 35 dolarů určitě své kupce najde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.