Ocenění Nejlepší Smartphone si na MWC Barcelona 2019 převzali zástupci společnosti Huawei za model Huawei Mate 20 Pro. Organizátoři ohodnotili špičkový model Mate 20 Pro především za jeho nadstandardní výkon, vynikající kamerový systém, extrémní výdrž baterie, inovativní dobíjecí řešení a pozoruhodný design.

„Rádi bychom poděkovali organizátorům za toto úžasné ocenění pro Huawei Mate 20 Pro. Celá série Mate 20 je protknuta inovativní DNA společnosti Huawei a těmi nejpokročilejšími technologiemi, které společně zákazníkům přináší dokonalý uživatelský zážitek. Aktuální prodeje modelu Mate 20 Pro indikují, že si tento přístroj získal vysokou oblibu a důvěru spotřebitelů,“ řekl prezident divize mobilních telefonů Huawei Kevin Ho.

Oceněný model Mate 20 Pro je nejnovější vlajkovou lodí společnosti Huawei. Znamená to, že reprezentuje to nejlepší, co si je možné na trhu mobilních technologií v dnešní době pořídit. Model je poháněn špičkovým procesorem Kirin 980, jenž je vyroben 7nm technologií, díky které dosahuje vynikajícího výkonu při nízké spotřebě baterie. Ke smartphonu je dodávána 40W Huawei SuperCharge nabíječka představující jedno z nejrychlejších řešení nabíjení smartphonu na trhu. Tím ale možnosti nabíjení nekončí, protože je možné využít i 15W bezdrátovou Wireless Quick Charge nabíječku. Inovativní reverzní bezdrátové nabíjení pak slouží k doplnění energie menších zařízení jako jsou např. sluchátka. Zadní straně dominuje čtvercové umístění objektivů Leica Ultra Wide Angle, které umožňuje širokoúhlé fotografování a zachycení obrázků pomocí makra. Mate 20 Pro s nadstavbou EMUI 9.0, která přináší navigaci pomocí gest a řadu dalších funkcí, které uživatelům maximálně pomáhají plně využít svých zařízení.

Organizátor MWC 2019 organizace GSMA reprezentuje zájmy mobilních operátorů po celém světě, spojuje více než 750 operátorů s více než 350 společnostmi v širším mobilním ekosystému. GSMA organizuje největší světové kongresy MWC konané každoročně v Barceloně, Los Angeles a Šanghaji, stejně jako mobilní konference Mobile 360 Series.

Huawei na MWC 2019 v Barceloně představil první 5G skládací telefon Huawei Mate X, notebooky Huawei MateBook X Pro, MateBook 14 a MateBook 13, ale i čipset Huawei 5G CPE Pro.