Katastrofické scénáře minulých dní se naštěstí nepotvrdily a mohu tak s radostí veškerému čtenářstvu sdělit, že netrpělivě očekávané Redmi Note 7 Pro je oficiálně na světě. Předchozí zprávy indických zasvěcenců se ukázaly jako liché a tak nedošlo k žádnému přeznačování modelů a zmatení pojmů (tedy standardní Redmi Note 7 v indické variantě je horší, ale to nás až tak nezajímá). Na představovačce v Indii se tak ukázal opravdový Redmi Note 7 Pro s vylepšenými vnitřnostmi.

Všechny původní staré spekulace o výbavě telefonu se potvrdily a Redmi Note 7 Pro je tak designově zcela identické se standardní verzí a rozdílem je pouze novější a výkonnější procesor Snapdragon 675 spolu se 48 Mpix hlavním fotoaparátem Sony IMX586. A v nabídce bude na výběr ze dvou paměťových variant – 4 GB + 64 GB nebo 6 GB + 128 GB. Indická verze telefonu sice nemá kompletní LTE frekvence pro správnou funkčnost v našich krajích, ale to se podle mého velmi brzy spraví s globální verzí telefonu, takže není důvod k obavám.

 

Prozatím bude Redmi Note 7 Pro k dostání jen na indickém trhu, ale stejná situace nastala v minulosti s Redmi Note 5 Pro, takže si prostě svět bude muset ještě chvíli počkat. Indické ceny jsou nastaveny stále poměrně solidně, 4 GB+ 64 Gb verze vychází v přepočtu zhruba na 197 dolarů a lepší 6 GB + 128 GB varianta asi na 239 dolarů. Takže si fanoušci Xiaomi/Redmi mohou pomalu začít brousit zuby, tohle bude za ty peníze již brzy velmi dobrá volba.