Katastrofické scénáře minulých dní se naštěstí nepotvrdily a mohu tak s radostí veškerému čtenářstvu sdělit, že netrpělivě očekávané Redmi Note 7 Pro je oficiálně na světě. Předchozí zprávy indických zasvěcenců se ukázaly jako liché a tak nedošlo k žádnému přeznačování modelů a zmatení pojmů (tedy standardní Redmi Note 7 v indické variantě je horší, ale to nás až tak nezajímá). Na představovačce v Indii se tak ukázal opravdový Redmi Note 7 Pro s vylepšenými vnitřnostmi.

Všechny původní staré spekulace o výbavě telefonu se potvrdily a Redmi Note 7 Pro je tak designově zcela identické se standardní verzí a rozdílem je pouze novější a výkonnější procesor Snapdragon 675 spolu se 48 Mpix hlavním fotoaparátem Sony IMX586. A v nabídce bude na výběr ze dvou paměťových variant – 4 GB + 64 GB nebo 6 GB + 128 GB. Indická verze telefonu sice nemá kompletní LTE frekvence pro správnou funkčnost v našich krajích, ale to se podle mého velmi brzy spraví s globální verzí telefonu, takže není důvod k obavám.

 

Prozatím bude Redmi Note 7 Pro k dostání jen na indickém trhu, ale stejná situace nastala v minulosti s Redmi Note 5 Pro, takže si prostě svět bude muset ještě chvíli počkat. Indické ceny jsou nastaveny stále poměrně solidně, 4 GB+ 64 Gb verze vychází v přepočtu zhruba na 197 dolarů a lepší 6 GB + 128 GB varianta asi na 239 dolarů. Takže si fanoušci Xiaomi/Redmi mohou pomalu začít brousit zuby, tohle bude za ty peníze již brzy velmi dobrá volba.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.