Po Axon 10 Pro s podporou 5G představila společnost ZTE i svůj nový ZTE Blade V10, který spadá do střední třídy a měl by navázat na úspěch loňského modelu Blade V9. Výrobce předpokládá, že potenciální kupce zaujme hlavně přední kamera s rozlišením 32 MPix.

ZTE Blade V10 má štíhlé kovové tělo, horní kapkovitý výřez a ani jeho vnitřní výbava nevypadá špatně. Displej je 6,3 palcový s rozlišením 2280×1080 pixelů a poměrem stran 19:9. Pohání jej osmi jádrový procesor s maximálním taktem 2,1 GHz, přesný typ nebyl specifikován. V rámci pamětí tu najdeme dvě verze. První má 3 GB RAM a 32 GB interní paměti. Druhá verze nabídne 4 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště. V obou případech bude možno vnitřní paměť rozšířit.

Jak již bylo řečeno, přední kamera má rozlišení 32 MPix s funkcí Smart Selfie a také režim pro rozpoznání scény. Zadní fotoaparát je duální se snímači 16 MPix a 5 MPix s PDAF a clonou f/1.8, případně f/2.4. Na zádech ZTE Blade V10 najdeme i snímač otisků prstů.

Baterie telefonu má kapacitu 3100 mAh a operačním systémem je Android Pie. ZTE Blade V10 půjde do prodeje v březnu/marci, a to jak v Číně, tak i v Evropě. Ceny však výrobce zatím nezveřejnil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.