Prodeje telefonů na čínském trhu stagnují a v posledních měsících se dokonce začínají propadat. Menší výrobci krachují a ani ti větší neprodávají tak, jako kdysi. Je tedy logické, že se obracejí směrem k trhům mezinárodním. Americký trh čínským prodejcům zrovna nakloněn není, ale zato v Evropě poptávka po čínských telefonech roste a čínští producenti zde zabírají téměř třetinu trhu. Dobře se tu daří značkám Huawei a Honor a jednou z nejpopulárnějších značek je i Xiaomi.

Na základě zvyšujících se prodejů rostou i ambice společnosti. Podle vice prezidenta Xiaomi, Wang Xianga, chce společnost vybudovat v Evropě další kamenné obchody a zvýšit tak jejich počet až trojnásobně. V současnosti má Xiaomi v Evropě zhruba 50 kamenných obchodů a plánuje jich 150.

To by se jí skutečně mohlo podařit v dohledné době. Po zkušenostech například i z České republiky, kde loni Xiaomi v rychlém sledu otevřela hned několik Mi Store například v Praze, Olomouci, Opavě a nebo začátkem letošního roku i největší obchod v Evropě přímo v srdci Paříže na na Champs-Elysees, nejsou tyto plány nemožné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.